English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2018-11-19

TÜMSİAD Batman Şube Başkanı Başkanı Kamil BİÇİCİ, Mevlid Kandili İle İlgili Bir Mesaj Yayınladı

TÜMSİAD Batman Şube Başkanı Kamil Biçici, Mevlid Kandili İle İlgili Bir Mesaj Yayınladı

Müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderilen Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in dünyaya teşriflerinin, Yıl dönümünü idrak etmenin sevincini, huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Her sene veladet-i nebi gecesinde insanlığın üzerine olan bu kutlu doğuşa şükredip Resul-i Kibriya’nın şefaatini dileyerek tüm İslam Âleminin huzuru ve mutluluğu için dualar edip Mevlid-i Şerifler okunmaktadır.

 

Duygularında sevgi, şefkat, merhamet ve hoşgörüyü; ticari ve sosyal ilişkilerinde hakkı, doğruyu güzeli ve vefayı; ibadetlerinde ihlas ve samimiyeti öne çıkararak gönülleri fetheden, güzellik ve ümit dolu Hz. Peygamber (sav), bütün varlıklara karşı sergilediği tutum ve davranışlarda bize örnek olmakta, yaşamakta olduğumuz hayata ve geleceğimize ışık tutmaktadır. O’nun sünnetine tutunmamız; İslam Âleminin şu günlerde yaşadığı sıkıntılara dur diyecek yegâne çıkış noktamızdır.

Bu temenniler içinde sevgili Peygamberimizin (sav) kutlu doğumunun Yıldönümünü, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, aziz milletimizin birlik ve beraberliğine, bütün insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını yüce ALLAH`tan niyaz ediyorum.